O nás

Jsme rodinná firma, která vznikla z nadšení a zájmu o pece a vše okolo nich…

Byli jsme se svými přáteli již dlouhou dobu fascinování klasickými pecemi na dřevo, které nechyběly dřívě v žádné chalupě a setkávali jsme se s nimi i po celém světě. V Itálii jsme se před časem setkali i se staviteli pecí, kteří stavěli pece klasickou technikou, ale i pícky z připravených žárodílů. Tyto pícky nás zcela nadchly svou variabilitou, rychlostí a způsobem použití.

V úplných počátcích jsme hledali vlastní cesty jak pícky konstruovat, protože jsme chtěli mít vlastní originální řešení a ne kopírovat něčí práci. Kamarád nám pomohl s technickými propočty a vším, co souvisí s technickými parametry pecí. Poté jsme se dali dohromady s odborníky, kteří nám při vývoji našich pícek pomohli s navržením vhodných materiálů pro to, aby pícky měly nejlepší akumulační a užitné vlastnosti. Modely pícek jsme udělali vlastnoručně a nyní jsou součástí našeho archivu, včetně celé dokumentace. Technologii kompletní stavebnice pece, která vznikala s důrazem na kvalitní materiály, řemeslné zpracování jednotlivých komponent a funkční celkový výsledek, jsme vylepšili originálním řešením a je patentově chráněna užitným vzorem. Tímto řešením jsme dosáhli kompletní technologie potřebné k plně funkční peci v nejvyšší kvalitě. Designové a tvarové řešení je originálním doplněním klasické kruhové italské pece, která je svými užitnými vlastnostmi nepřekonatelná.

Základní díly pecí WoodFire jsou vyráběny z kvalitních trvanlivých materiálů nejvhodnějších pro daný účel – rychlou a dlouhou akumulaci tepelné energie. Jsou odlévány v továrnách vyrábějících žárohmoty a keramiku pro průmyslové účely. I všechny ostatní komponenty našich pecí jsou českým výrobkem, výráběným řemeslníky v malých a kontrolovaných sériích podle našich originálních návrhů.

První naši finální pec, která je v provozu již od r.2007 Vám můžeme a rádi ukážeme v místě našeho skladu, v zázemí bývalé zemědělské usedlosti, ze kterého odesíláme část pecí a můžete si zde i pícku vyzvednout. První pícky jsme nabídli našim klientům již v roce 2009, naše pícky jsou oblíbené nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropy a zatím se naše pec projela nejdále na Seychely.

Přáli bychom si, aby naši klienti měli radost z pečení a jednoduché bezproblémové stavby a provozu našich pecí.

Omlouváme se všem fanouškům Facebooku, používáme tuto síť jen pro sdílení zajímavých odkazů a našich videí. Novinky najdete na našem webu.

Připravujeme pro Vás další originální příslušenství k pecím a také se těšíme na spolupráci na knize o pečení chleba a tak budeme moc rádi i za další milé fotografie i s recepty a obrázky Vašich pícek.

Za každou fotografii pro Vás máme malé překvapení.

Ke každé Vaší objednávce Vám v případě zájmu přidáme sušený žitný kvásek s návodem na jeho obnovení a další sušení (včetně základního receptu na chlebové placky).

Rádi Vám u nás a našich partnerů pec ukážeme při pečení, protože my pece jenom neprodáváme, my v nich i rádi pečeme a rádi se s Vámi o naše zkušenosti podělíme.

Máme velkou výhodu, že naše práce, je i naším koníčkem.