Info a ceníky

PRVNÍ ORIGINÁLNÍ ČESKÉ STAVEBNICE PLNĚ FUNKČNÍCH PECÍ VYTÁPĚNÝCH DŘEVEM PRO VAŠI ZAHRADU I DŮM. Originální český výrobek vyznačující se vysokou kvalitou a vynikajícími užitnými vlastnostmi.

Nabízíme kvalitní kompletní funkční pece ověřené časem i zákazníky. Systém naší stavebnice zahrnuje řešení stavby, speciální izolace, a mnoho doplňků a příslušenství nezbytných pro pohodovou stavbu a pečení v peci…

Naše rodinná firma Vám nabízí originální značkové české stavebnice pecí. Systém stavebnice je chráněn užitným vzorem. Díly jsou vyráběny ze žáruvzdorných materiálů (stejných jako profi pece) navržených specialisty na žárohmoty – pro požadované účely a optimální funkčnost pece. Materiál je na bázi lupků (šamotů), vysoké objemové hmotnosti a malé poréznosti. Jednotlivé díly jsou tvarovány do originálních forem WoodFire®, vypalovány za vysokých teplot v továrně PD Refractories, která je jedním z největších výrobců a dodavatelů žáruvzdorných výrobků a surovin.

Pece jsou vyráběny v malých sériích, které procházejí výstupní kontrolou jakosti materiálu, zpracování a výpalu. Jsou úsporné, ekonomické a tím, že spalování dřeva probíhá za vysokých teplot (optimální spalování) i velmi ekologické. Naše pece nenapodobují cihlové pece, které bylo třeba roztápět velmi dlouhou dobu s velkou spotřebou dřeva. Konstrukce a rozložení tloušťky materiálu stěn je navrženo optimálně tak, aby docházelo k maximálnímu využití akumulace energie pro dosažení komfortu při roztápění a vlastním pečení.

Stavebnice pece WoodFire® je kompletním výrobkem zahrnujícím celou ověřenou technologii pece vytápěné dřevem.

Kompletní pec se sestaví přesně, jednoduše a rychle. Všechny komponenty společně vytvářejí kvalitní plně funkční pec.

Stavebnice pece obsahuje:

1) základní díly žáromateriálu

2) tepelně odrazovou folii

3) izolační sadu pro izolaci dna i kopule pece

4) vyústění kouřovodu a stříšku proti zatékání vody – v provedení nerez

5) vrchní izolační plášť včetně ozdobného portálu

Zcela zásadní je kvalita materiálu a vlastnosti hotové pece – originální konstrukce WoodFire® tvoří kompaktní celek, který vyniká vysokou účinností a vynikajícími užitnými vlastnostmi. Teplo produkované ohněm v naší peci je akumulováno uvnitř pece a nesálá vrchním pláštěm ven, jako je tomu v některých případech nezdařilých pokusů řešení izolace pece bez ucelené technologie.

Originální díly WoodFire® mají reliéf našeho loga na každém žáruvzdorném dílu kopule pece.

 

Pec si můžete postavit svépomocí dle přiloženého návodu k montáži (je součástí každé pece), nebo proškoleným pracovníkem od nás.

V naší nabídce jsou kompletní pece, základní žárodíly i veškeré díly samostatně pro Vaši volbu stavby pece.

Vždy doporučujeme používat certifikované, bezpečné materiály a ověřené postupy pro stavbu Vaší pece.

Pece dodáváme v několika variantách provedení – od základních žáruvzdorných dílů až po kompletní stavebnice. Kompletní varianta stavebnice obsahuje všechny potřebné materiály pro stavbu v nejlepší kvalitě vhodné pro pec i pro vaše zdraví (žáruvzdorné materiály s atestem a zdraví nezávadné izolační materiály).

V současné době nabízíme dvě velikosti pecí:

VEGA – průměr pečící plochy 54 cm

VENUŠE – průměr pečící plochy 80 cm

SIESTA – průměr pečící plochy 54 cm, na kovovém stojanu, alternativně s kolečky

K pecím v naší nabídce najdete i spoustu příslušenství a doplňků.

Ceny pecí a příslušenství najdete v našem e-shopu.

Rádi Vám poradíme se stavbou, během ní, či při začátcích provozu pece, ale také při pečení…